Каталог файлів

Головна » Файли » Образотворче мистецтво

Конспект відкритого уроку у 5 класі "Ілюстрація"
[ Викачати з сервера (43.5 Kb) ] 08.12.2015, 01:21
Тема: Ілюстрація. Моя улюблена книга. Мета: навчальна: поглиблювати знання учнів про художню ілюстрацію як вид книжкової графіки; навчити самостійно обирати композиційне рішення; поглиблювати уявлення про малювання фігури людини; розвивальна: розвивати навички роботи за уявленням; вміння працювати в групах; формувати образне, логічне, просторове мислення, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати творчу уяву; стимулювати розвиток допитливості; виховна: виховувати любов до книги, увагу, вміння міркувати; прищеплювати гарний смак та естетичні уподобання. Обладнання: книжкові ілюстрації, навчальні роботи з методичного фонду; аудіо запис радіовистави «Король Матіуш» (фрагменти). Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий і кольорові олівці; гумка; гуаш; пензлі;ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра; ножиці; клей. Тип уроку: комбінований урок. Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу. Міжпредметні зв’язки: зарубіжна література, музика, художня культура, історія. Понятійний апарат: Ілюстрація – зображення, що пояснює, відтворює зміст тексту, а також галузь образотворчого мистецтва, складова частина графічного мистецтва. Графіка - Різновид образотворчого мистецтва, що зумовлюється специфічними засобами зображення лініями, штрихами, крапками і плямами на поверхні,основі, якою звичайно виступає білий папір. Толерантність – здатність індивіда сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також особливості поведінки та способу життя інших. Терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань. Толерантність має свій діапазон, виходячи за який індивід втрачає можливість для нормального існування. Це також стосується і більших утворень; громада, нація, етнос, раса. Гетто – (італ. ghetto, getto), частина міста, виділена для проживання євреїв. Голокост - (Холоко́ст) (від англ. holocaust) — у широкому розумінні означає систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їх расової, етнічної, національної приналежності,сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Нині термін вживається, головним чином, для позначення катастрофи єврейського народу в часи Другої світової війни. План і хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь. Бесіда Доброго вам дня! На минулому уроці ми з вами почали вивчати такий вид графіки як ілюстрація. Для початку давайте згадаємо, що таке ілюстрація. • А що таке графіка? • А які виражальні можливості цього виду мистецтва? (Відповіді учнів) ІІІ. Вивчення нового матеріалу Пояснення вчителя Сподіваюся, ви, як усі культурні люди, любите читати. А чи звертали ви увагу на малюнки, що супроводжують текст? У технічних книгах та підручниках це – креслення або фотографії. У художній літературі – малюнки. «Книжку з малюнками» читати завжди цікавіше. Перед кожним художником, який береться оформлювати книгу, постають цікаві та складні завдання. Мабуть, найважливішим є створення образів героїв. Їх потрібно зобразити не тільки саме такими якими їх описав автор, але й вдихнути в них життя, зробити виразними, інакше кажучи – майже живими. Тільки тоді читач повірить художникові та полюбить його роботи. Тому для порівняння давайте подивимося на ті малюнки, на яких зображено головного персонажа казки Януша Корчака «Король Матіуш І» Розгляд ілюстрацій Як бачите, у кожного художника своє бачення образу головного героя. • Який момент розповіді художники зобразили на своїх ілюстраціях? • Як художники ставляться до того, що зображують? • Які засоби використовують для передачі свого ставлення до зображуваного? • Яка з ілюстрацій подобається вам найбільше? Чому? При ілюструванні також необхідно пам’ятати, що художник не лише передає своє ставлення до твору, а й ті умови, при яких писався літературний твір. • Тож хто такий Януш корчак? Ким був автор? • А хто такий Король Матіуш і чому він нас вчить? Повідомлення учнів ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Пояснення до творчого завдання Ви вже сидите так, що утворюються групи. Щоб дізнатися завдання для груп, пропоную вам розв’язати кросворди. І. По-вертикалі: 1. Малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту (ілюстрація) 2. Що Матіуш давав Фелеку з королівського саду? (малина) По-горизонталі: 3. Справжнє прізвище Януша Корчака (Гольдшміт) 4. Основа образотворчого мистецтва (рисунок) 5. «Домашня» пташка Матіуша (канарейка) Ключове слово – МАТІУШ ІІ. По-вертикалі: 1. Друг Матіуша (Фелек) 2. Що проводив Матіуш на благо своїх підданих? (реформи) По-горизонталі: 1. Вона з уявою завжди поруч (фантазія) 3. Колір прапору дитинства (зелений) 4. Нейтральний колір (чорний) Ключове слово - ОТОЧЕННЯ ІІІ. По-вертикалі: 1. «Теплий» колір (жовтий) 2. Вид ілюстрації (заставка) 3. Що писали діти Матіушу, коли той став королем? (листи) 4. Країна, в якій народився Януш Корчак (Польща) По-горизонталі: 5. Терпимість,… (толерантність) Ключове слово – ПАЗЛИ Слова, що утворилися, і є завданнями для груп. Перша група передає образ Матіуша, малює, вирізає його постать. Друга група малює оточення, в яке потім ми вставимо фігурку Матіуша. Третя ж група складає пазли-малюнок німецького художника. Працюючи, не забувайте, що намічаючи деталі зображення, потрібно визначити головне у своєму малюнку, змінюючи розмір і положення деталей на аркуші. Ваша ілюстрація повинна передати чарівний світ казки. Робота за груповими завданнями Учні виконують творчу роботу. Звучить радіо-вистава. Учитель допомагає учням проаналізувати правильність виконання композиції та виправити помилки, надає індивідуальну допомогу. V. Колективна робота VІ. Підбиття підсумків Обговорення учнівських робіт VІІ. Домашнє завдання Намалювати листівку та написати листа королю Матіушу.
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: furman87
Переглядів: 744 | Завантажень: 23 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
avatar