Дата:
Тема: Пейп-арт. Виготовлення декоративної композиції «Диво-птах»
Мета: навчальна: познайомити учнів із технікою пейп-арт; навчати створювати узагальнену форму; розвивальна: розвивати уміння вирізати; збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику рук; виховна: виховувати інтерес до уроку, працьовитість.
Обладнання: картон, кольорові серветки, нитки, ножиці, клей, олівець, пензлик, серветка.
Тип уроку: практична робота на базі засвоєного матеріалу.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів.
2. Привітання.
3. Упорядкування робочих місць.
ІІ. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети заняття.
Техніка Пейп-арт - це імітація інших, більш дорогих технік - філіграні, карбування.
Філігрань є одним з найдавніших видів художньої обробки металу. Назва «філігрань» походить від двох латинських слів —«філюм» (нитка) і «гранум» (зерно). Давньослов'янське слово «скань» означає звити, скрутити. І ті й інші назви вказують на особливість цього виду обробки металу. Елементи філігранного візерунка бувають найрізноманітнішими: у вигляді мотузочки, шнурка, плетіння, ялинки, доріжки, гладі.
Техніка ж пейп-арту досить молода: придумана вона в 2007 році художницею Тетяною Сорокіною і з тих пір виправдано заслужила популярність серед майстрів рукоділля. Техніка являє собою декорування різних предметів паперовими серветками, проте вона зовсім не схожа на декупаж. Різні предмети декоруються візерунками зі скручених в нитку серветок - у цьому полягає техніка Пейп-арт. Тож сьогодні ми виготовимо декоративну роботу «Диво-птах» у цій техніці .
III. Демонстрація та аналіз зразка
Інструктаж учителя.
1. Для початку нам потрібно зробити ескіз нашого птаха. Далі намічаємо кольори.
2. Переносимо наше зображення на картон. Якщо ви впевнені у своїх силах, то зображення птаха можна робити одразу на картоні. Ця техніка потребує акуратності. Для початку не обирайте важкі композиції, як і не розбивайте свій малюнок на маленькі деталі. Робіть свою композицію максимально простою та лаконічною.
3. Нарізаємо щільну двошарову або тришарову серветку на неширокі, але і не дуже тонкі смужки.
4. На секунду опускаємо один кінець у воду, і прокручуємо між долонями, формуючи нитку.
5. Такими паперовими нитками можна декорувати найрізноманітніші предмети побуту: свічники, тарілки, коробки, шкатулки.
6. Візерунок викладається, поки нитки ще мокрі, але якщо вони висохли, завжди можна змочити водою. Приклеюються нитки клеєм ПВА.
7. Роботу можна прикрасити в кінці нитками, бісером
ІV. Практична робота учнів
Учитель демонструє порядок виконання роботи. Учні виконують роботу під керівництвом учителя.
На допомогу учням роздаються картки з інструктажем порядку виконання роботи.
V. Підведення підсумків заняття
Наприкінці уроку учні мають давати визначення поняттям «пейп-арт», «філігрань», уміти аналізувати, порівнювати, спрощувати, узагальнювати природну форму; демонструвати творчу уяву, спостережливість, акуратність, увагу.
|